Dlaczego mam tak mało żelaza i co z tym zrobić?

Witam! Od łuższego czasu mam niski poziom żelaza 16-21. Zastanawiam się, co może być tego przyczyną oraz co powinnam jeść i czego nie jeść, by poprawić swoje wyniki, ewentualnie jakie badania powinnam wykonać? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Niski poziom żelaza może być spowodowany przez wiele czynników. Bezpośrednią przyczyną jest np. duża lub długotrwała utrata krwi, zwiększone zapotrzebowanie na żelazo w ciąży oraz u dziewcząt w okresie wzrostu, stosowanie niektórych diet eliminacyjnych. Niedobór żelaza jest również częsty u osób cierpiących na choroby żołądka lub jelit, u których żelazo jest źle przyswajane. Zalecałabym udanie się do lekarza internisty, który zleci Pani szereg dodatkowych badań w celu postawienia ostatecznej diagnozy.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty