Dlaczego mam takie problemy w wieku 23 lat?

Witam. Otóż mam 23 lata i czuję się bardzo źle. Więc może napiszę fakty: - Mam ogromne problemy z koncentracją uwagi i pamięcią (totalnie rozproszony umysł, cały czas jestem nie skupiony, zamyślony, wyłączony) - Nie umiem logicznie myśleć (no ogólnie mam problemy z myśleniem) - Nie mam wiedzy ogólnej (nic o niczym nie wiem) - Nie potrafię wyrazić swojego własnego zdania na jakikolwiek temat - Nic mnie nie interesuje (nie mam zabardzo hobby) - Z niczym nie jestem na czasie - Nie jestem w stanie zorganizować sobie wolnego czasu tak z sensem - Nie umiem dyskutować na różne tematy - Nie rozumiem sensu filmu, książki - Jestem strasznie leniwy - Nie mam apetytu (jestem strasznie chudy) - Jestem niedojrzały emocjonalnie Dobra, to by było chyba tyle, nic mi więcej nie przychodzi do głowy. Dodam, że to wszystko mam od zawsze (naprawdę) tylko, że jak mówię to innym to nikt mi nie wierzy. Uważają, że jestem inteligentny, a tak nie jest. Obecnie siedzę w domu. Jakoś nie powtarzałem ani jednej klasy, ale miałem duże trudności z nauką. Bardzo późno to wszystko do mnie dotarło, dopiero jak ukończyłem liceum bez matury. Nikt nigdy się ze mnie nie naśmiewał wręcz nie zwrócił uwagi, że jestem najgorszy. A ja czuję się najgorszy. Jedyne co zostało u mnie stwierdzone w dzieciństwie to ADD, ale niepełnosprawność intelektualna to nie. Ja robiłem test Weschlera i wyszło 88 (skala bezsłowna większa) ale funkcjonuję jak niepełnosprawny intelektualnie. Wiem, że piszę jak inteligentny ale w rzeczywistości jest inaczej. Moje pytanie brzmi: Co mi może dolegać?

Witam Cię serdecznie

i muszę Cię już na wstępie zmartwić,że podany wynik testu Wechslera ,jakkolwiek może też wynikać z lenistwa,nie jest rekordem,bowiem oznacza dolną granicę normy,szczególnie tej słownej.Ona jednak jest informacją o niskich kompetencjach społecznych,które nabywa się poprzez mowę i wymianę zdań z innymi ludżmi.Może wolisz pisać,niż rozmawiać ,bo nie robisz błędów i wyrażasz myśli bardzo przejrzyście .

Tak więc moja robocza diagnoza jest podejrzeniem uzależnienia od komputera,szczególnie portali społecznościowych,bez rzetelnej wiedzy,ale łatwości w pisemnej komunikacji.Zazwyczaj towarzyszą temu obiżony,apatyczny nastrój i te cechy,które u siebie zauważasz sam i poprzez ocenę forumowiczów.

Powinieneś więc docenić siebie ,jako osobę wystarczająco zwrbalizowaną,ale kolejne kontakty realizować POPRZEZ FIZYCZNE SPOTKANIA Z LUDŻMI ,zarzucając i NTERNET.

Bardzo dobrze zrobią obecnie stacjonarne formy pomocy psychologicznej i wszelkie grupy treningowe,albo wsparcia dla osób uzaleznionych behavioralnie.Można je znależć w sieci a potem utrzymywać świadomie tylko kontakt telefoniczny i bezpośredni.

Życzę odwagi i wspieram zaplanowanie odpowiednie do potrzeb jeszcze przed szkołą.