Dlaczego mam ten silny apetyt?

K, 18 Witam, od początku września bylam na dosyc restrykcyjnej diecie 1200 kcal przeplatanej napadami niepochamowanego obzarstwa. Obecnie po schudnięciu ponad 5kg jem 1500 kcal i w dalszym ciągu aktywnie ćwicze, tj. Silownia, bieganie, aeroby, kroki.. 2.5 godziny 6x w tygodniu. Problem w tym ze nie mogę pozbyć sie uczucia głodu. Skończyłam z objadaniem się, dlatego też podwyższyłam kcal. Przy 1500 jestem w stanie jesc 4 posilki dziennie, bez napadów. Jednak od 2 tygodni nie czuje uczucia sytości. Jem tak jak jadlam, cwicze tyle samo. Pomimo, że zjem obiad, który ma z 500 600kcal i jest duży wizualnie oraz czuje ze mam pelny brzuch, to chce jesc dalej. Nie jem wiecej niż 1500, bo boje sie panicznie przytyć. Jednak uczucie głodu jest okropne. Jedyne o czym myślę w ciągu dnia to jedzenie. Budząc się od razu biegnę na śniadanie, po nim mysle o 2 śniadaniu, na które nie mogę się doczekać. Po 2 śniadaniu o obiedzie i tak dalej. Każdą wolną chwilę poświęcam na liczenie kalorii, planowanie posiłków, szukanie przepisów, oglądanie jak ktoś gotuje i rozmyślanie nad tym. Strasznie mnie to męczy ale nie umiem od tego uciec. Natrętne myśli wciąż wracają i sprawiają że nie robię nic pożytecznego - bo nie umiem. Bliscy zauważają, że robi się to dziwne. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego chce mi się jesc pomimo ze rozwala mi brzuch po solidnym, dużym posilku. Dodam , że 1500kcal jest dobrym poziomem redukcyjnym przy moim wzroście i wadze (158cm / 49.5kg) Mam nadzieję, że ktoś z państwa mi pomoże, bo nie wiem co mam zrobić...

Dzień dobry,

ewidentnie cierpi Pani na zaburzenia odżywiania. Zdaje sobie Pani z tego sprawę i to jest pierwszy krok aby zmienić swoje postępowanie i szukać pomocy.

Sytuacja, którą Pani opisuje zapewne ma podłoże emocjonalne. Proszę zastanowić się czy oby nie je Pani w wyniku emocji, przeżyć osobistych. Po drugie wyniszczyła Pani swój organizm restrykcyjnymi i niezdrowymi dietami i teraz są tego skutki. Po trzecie dieta 1500 kcal może być zbyt niskokaloryczna skro trenuje Pani intensywnie. Należałoby się także przyjrzeć temu co Pani zjada. Posiłki mogą być ubogie odżywczo i o wysokim indeksie glikemicznym i stąd pojawia się poczucie ciągłego głodu. Ważne jest nie tylko ile jemy ale to jakie wybieramy produkty.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668