Dlaczego nie czuję emocji i czy udać się do psychologa?

Witam, mam 22 lata... Od 13-tego roku życia mam problem z samookaleczaniem się. Częstotliwość jest różna, raz był rok przerwy a raz były 3 miesiące gdy robiłam to dzień w dzień... Byłam prostytutką. Nie wiem nawet czy mi z tym źle. Mam wrażenie że w większości nie czuję żadnych emocji. Nie kocham, nie jest mi smutno, czy wstyd. Zero emocji. Urodziłam dziecko, dwa lata temu i je zostawiłam. Moja dziewczyna ma borderlina. Czy powinnam iść do psychologa? Mam wątpliwości czy dam radę być szczerą...

Dzień Dobry Pani,

Rozważa Pani skorzystanie z konsultacji pracy psychologicznej, a to informacja, że chce sobie Pani (i nie tylko sobie...) pomóc...
Każdy ma prawo do popełniania błędów, zawsze może Pani zmienić swoje życie, wymaga to powiedzenia sobie wewnętrznie "Tak", czego Pani serdecznie życzę.

Życzę, żeby się Pani udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry, oczywiście warto pomyśleć o psychoterapii. Z tego co Pani pisze bardzo jej Pani potrzebuje. Przede wszystkim trzeba postawić Pani diagnozę, dobrać odpowiednie leczenie. Czy będzie Pani szczera? To zależy od Pani. Jeżeli czuję Pani że to czas by coś zmienić to będzie Pani szczera. Gdyż brak szczerości zniszczy wszystkie decyzję np. Leczenie będzie nie skuteczne. Jednak domyślam się że brak szczerości też będzie częścią diagnozy.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, proszę skorzystać z konsultacji psychologicznej, potrzebne jest Pani wsparcie, rozmowa. Wiele napisała już Pani w zapytaniu, proszę skorzystać z pomocy.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl