Dlaczego nie mogę się zmobilizować?

Witam! Od pewnego czasu mam trudności w koncentracji, małą ilość motywacji oraz słomiany zapał. Zawsze byłam osobą kreatywną, lubiącą robić coś twórczego. W szkole podstawowej, czy gimnazjum miałam wyniki wyróżniające się na tle innych. Zwłaszcza w języku angielskim. Byłam najlepsza w klasie, brałam udział w konkursach. Teraz to zupełnie co innego, czuję się w nim o wiele gorsza, mam problem z czasami i róznymi trybami..Jak mogę w końcu odzyskać moją koncentrację i na nowo zacząć czuć chęc i motywacje? Bardzo proszę o pomoc.

Witam,
do diagnozy przyczyn spadku motywacji i koncentracji może przyczynić się wiele. Począwszy od przewlekłego stresu, napięcia i wyczerpania psychicznego, przez niedobory witamin i minerałów (także mogące mieć związek z trybem życia), po dolegliwości ze strony układu nerwowego związane z wypadkami, urazami, itp. Powinna Pani zastanowić się, co zmieniło się w Pani życiu, czy nie zmieniły się okoliczności, w których Pani żyje? Wchodzi Pani w okres zmian, dorastania, podejmowania samodzielnych decyzji, które mają realny wpływ na Pani życie. Być może ujawnia się także podświadomy lęk i napięcie z tym związane. każda z tych przyczyn wymaga nieco innego postępowania, warto zatem zasięgnąć osobistej konsultacji z psychologiem. Tym bardziej, że z tego co Pani pisze, jest Pani osobą ambitną, rzadko ponoszącą porażki i niepowodzenia - strach przed ewentualnymi porażkami, w obliczu wyzwań nierozerwalnie związanych z błędami, może pojawić się zwątpienie i obciążenie myśli nieuświadomionym napięciem. Życzę siły - życie dopiero się rozpoczyna.