Dlaczego nie mam ochoty i motywacji do życia?

Witam...postanowiłam poszukać pomocy psychologicznej ponieważ nie mam ochoty i żadnej motywacji do życia. Ostatnie miesiące mojego życia to pasmo nieszczęść a, problemów rodzinnych ,utraty pracy nawet nie wiem co napisać bo stracilam prawie wszystko! Jeden problem który ciągnie się od kilku lat ( zdrada partnera)a moja chorobliwa zazdrość i brak zaufania prowadzi do jednego.. Proszę o pomoc jeśli to możliwe.. A.nna

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,

w obliczu nawarstwienia się problemów na wielu płaszczyznach życia mogą pojawić się trudności w motywacji do działania. Wspomina Pani również o problemie, z którym boryka się już Pani od kilku lat, co może wpływać negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie, zwłaszcza jeśli był on trudny emocjonalnie i nie został rozwiązany. Zalecam wizytę u psychologa. Stan braku chęci do działania i motywacji może w dłuższej perspektywie prowadzić do innych problemów czy nawet zaburzeń. Konsultacja psychologiczna będzie na pewno dla Pani pomocna.

Pozdrawiam.

Dobry Wieczór Pani Anno,

Tak nie musi być!
Z Pani relacji wnioskuję, że pomocna i wspierająca dla Pani byłaby rozmowa/terapia/wsparcie psychologiczne, mające na celu pracę nad poczuciem wartości, by poprawiła Pani codzienne funkcjonowanie (pomimo wyzwań).

Z przesłaniem dla Pani tego, co sprawia radość,
irena.mielnik.madej@gmail.com