Brak rozwoju intelektualnego za granicą

Witam Zacznę od problemu... Odkąd wyjechała za granicę czuję, ze nie rozwijam się intelektualnie umiem trzy języki b. dobrze, ale polski bardzo mi się pogorszył. Mam bardzo niski zasób wiedzy w różnych dziedzinach, który prowadzi do depresji. Zmieniłam kraj po raz drugi i nie umiem języka. Pracuję w hotelu na pokojach. Brakuje mi już motywacji, żeby uczyć się od zera. Zdaje sobie sprawę, że jak się nie wezmę w garść nic nie zmienię, przede wszystkim pracy!
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Wydaje mi się, że jest Pani bardzo ambitną osobą, która od siebie dużo wymaga. Zmieniała Pani kraj pobytu, nie zna zbyt dobrze języka obcego i ma Pani do siebie pretensje, robiąc sobie niepotrzebnie wyrzuty. Jestem pewna, że również za granicą jest Pani w stanie się rozwijać intelektualnie i zadbać o to, by nie zapomnieć języka ojczystego. Potrzeba tylko trochę chęci i motywacji do pracy. Może Pani w wolnych chwilach czytać książki w języku polskim, rozmawiać ze znajomymi z Polski przez Skype itp. Jest wiele sposobów na to, by nie stracić kontaktu z językiem polskim, mimo tego, że mieszka Pani poza granicami kraju. Wierzę, że znajdzie Pani siłę na to, by rozwijać się w tym kierunku, na jakim Pani zależy. Zachęcam do przeczytania artykułów: Motywacja, Automotywacja.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, że ważnym byłoby, żeby się Pani zastanowiła i doprecyzowała, co konkretnie chciałaby Pani robić zawodowo i poza zawodowo, coś co by Pani sprawiało zadowolenie, a wtedy wewnętrzna motywacja pojawi się...

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu, na Skype.

Życzę Pani tylko satysfakcjonujących wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com