Jak się zmotywować dobrze do nauki i do znalezienia pracy?

Mam problem z motywacją samej siebie oraz tym, że nie uważam siebie za mądrą czy ładną. Odkąd pamiętam mam z tym wszystkim problem a do tego rodzina najbliższa mi nie pomagała w tym bym przestała w taki sposób funkcjonować. Zaczęło mnie w końcu denerwować to, że nie potrafię się zmotywować nawet do nauki (w pewnych momentach ) ani do tego żeby w końcu znaleźć dodatkowo pracę (zdaje sobie sprawę, że będzie mi ciężko ) jednak ciężej będzie jak nie zdobede żadnego doswiadczenia. Jest to frustrujace. Po drugie jak zaczynam mówić o pracy to sporo osób mówi mi, że się jeszcze napracuje a teraz ważniejsza nauka. Mam wrażenie, że nie rozumieją tego jak ciężko jest w pewnym sensie nie mieć własnej kasy na nic a przy okazji mieć sporo wolnego czasu i nie wiedzieć jak go spożytkować bo wszędzie gdzie by się chciało pójść to trzebardzo płacić. Nawet moja babcia mówi podobnie a jak ja zaczynam dawać argumenty dlaczego bym poszła to nagle cichnie i nic więcej nie mówi. Drugim problemem jest to, że faktycznie nie uważam się za ładną czy mądrą kobietę (mam 22 lata). Pracowałam nad tym z psychologiem jednak wraz gdzieś jest jeszcze we mnie to wszystko. Jeśli chodzi o motywację do nauki to jak się gdzieś znajdzie to zaraz "ucieka" jak tylko siądę do nauki żeby nie poszła na marne ta motywacja. Bardzo bym chciała podszlifowac języki które już umiem w podstawie ale co siądę to już mi się nie chce. Jak się zmotywować dobrze do nauki i do znalezienia pracy? Jak pozbyc się kompleksów?

Dzień Dobry Pani,

Z zaprezentowanej przez Panią relacji, wskazane byłoby dla Pani wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne, celem pracy rozwojowej nad automotywacją.

Dodatkowo pomocne byłoby dla Pani uczestnictwo w aktywnych treningach z motywacji - są takie dostępne online, tzw. "za free" do czego mocno Panią zachęcam.

Życzę Pani pomyślności w codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605