Tu przedstawiła Pani problem związany z pracą i na nim się koncentruję. Proszę sprawdzić, czy ostatnio nie przytrafiły się jakieś kłopoty lub problemy emocjonalne w pracy, które powodowały by niechęć do chodzenia do pracy. Jeśli by tak było, i są to problemy do przetrwania lub załatwienia, to należy przetrwać lub załatwić te problemy. Jeśli zaś to nie jest praca, która jest dostosowana do Pani zainteresowań, predyspozycji, należy spokojnie rozważyć strategiczna zmianę rodzaju pracy ( na przykład za rok i przygotowywać się do tego). Można tez spojrzeć na całość sytuacji, osobistej i zawodowej i sprawdzić czy przyczyny osłabionej motywacji nie znajdują się gdzieś poza pracą.
Pozdrowienia
Tomasz Furgalski
Z pewnością może Pani coś z tym zrobić i poszukanie profesjonalnej pomocy może być pierwszym krokiem- warto zdiagnozować u psychologa/psychiatry, czy opisane objawy nie są sygnałem depresji/ innych zaburzeń nastroju, gdyż są podstawy do wysunięcia takiej hipotezy, ciężko jednak postawić rzetelną diagnozę przez internet.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna
zachęcam do podjęcia konsultacji psychiatrycznej ewentualnie podjęcia się terapii , ktra może pomóc Panu w rozumieniu zgłaszanego problemu
W. Zięba
Witam. Być może ma Pani depresję bo na to trochę wskazuje z tego, co Pani napisała. Warto zdecydowanie udac się do psychiatry porozmawiać bądź ewentualnie do psychoterapeuty.
Magdalena Brabec
szanowna Pani,
chec spedzania dnia w lozku, wiaze sie nie tylko z problemem motywacji do pracy, ale i z obnizonym nastrojem.
sama motywacja jest obnizona, gdy nie robie tego, co chce i co lubie, lub, gdy brakuje mi pewnych zasobow(wiedzy, doswiadczenia itp), gdy sa przekraczane moje granice a ja nie umie ich bronic, gdy nie widze efektow mojej pracy, gdy w pracy sa niejasne reguly lub nieciekawa atmosfera, gdy otrzymuje niezadowalajace wynagrodzenie...w tym obszarze pomaga najczesciej nauka konkretnych zachowan (znalezienie pasji w tym, co robie lub innego sensu, uzupelnienie wiedzy lub znalezienie systemu pomocowego, nauka asertywnych zachowan i efektywnej komunikacji).
jesli chodzi o obnizony nastroj, to w tym obszarze potrzebne jest szersze rozpoznanie, (z czym sie wiaze, jak przebiega, czy jest to powtorka, czy cos traumatycznego sie wydarzylo te pare tyg.temu lub wczesniej, jaka jest samoocena i umiejetnosci radzenia sobie z emocjami, jakie mam przekonania o otaczajacym swiecie i jak zamienic je, aby mi sluzyly... itp).do tego potrzebna jest pomoc specjalisty. w skrajnych przypadkach rownolegle z terapia pomaga wlaczenie lekow.
proponuje poszukanie i zgloszenie sie do terapeuty.praca wspolna jest szybsza, latwiejsza i efektywniejsza.pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego.
Warto byłoby zwrócić się o pomoc. Proponuje gabnet psychiatry lub psychologa., poradnia zdrowia psychicznego
Beata Szymik
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Załamanie i brak motywacji w nauce – odpowiada Mgr Marzena Zięba
- Stres z powodu zmiany pracy i brak motywacji do zmiany – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Problem z motywacją do nauki – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Co może oznaczać mój brak motywacji? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Czy to możliwe, że iloraz inteligencji dziecka mógł z biegiem czasu się obniżyć? – odpowiada Mgr Jadwiga Samolińska
- Jak odnaleźć w sobie motywację i zapał do pracy? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Przygnębienie, brak koncentracji i motywacji – odpowiada Mgr Patrycja Abbink
- Czy brak motywacji do pracy jest objawem depresji? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Problemy z motywacją, konsekwentną pracą – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Brak motywacji i stres w związku z nauką – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski
artykuły
Samobójstwa: Dlaczego mężczyźni przeważają w statystykach?
- Polska należy do krajów w Europie, gdzie prz
Psycholog - kim jest i czym się zajmuje?
Psycholog to osoba posiadająca odpowiednie wykszta
Wywiad z Dorotą Gromnicką, autorką książki "Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim"
Czym jest depresja? Jak sobie z nią radzić? Czy mo