Dlaczego nie można się skupić gdy jest głośniej?

Witam. Czy niepokojące jest to, że nie potrafię się skupić, uczyć się, kiedy np ktoś coś mówi albo kiedy jest jakiś hałas? Czy to raczej jest częste? Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Ponieważ hałas jest tzw. dystraktorem, czyli skutecznym "przeszkadzaczem" w skupieniu uwagi, i przeważającej części Ludzi to przeszkadza.

Z przesłaniem dla Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry, wszystko zależy od tego czy potrzebuje Pani wręcz perfekcyjnej ciszy czy praktycznie najdrobniejszy hałas Panią rozprasza. Może być tak, że jednak ma Pani problem z koncentracją uwagi. Warto skonsultować się z psychologiem w celu postawienia diagnozy lub właśnie wykluczenia problemu. Pozdrawiam A. Pacia