Dlaczego nie potrafię utrzymać trwałej relacji?

Zdałam sobie sprawę, że nie potrafię utrzymać trwałej relacji. Wszystko kończy się tak szybko, jak się zaczyna. Niektórzy ludzie są ze sobą kilka lat, a u mnie zazwyczaj to trwa kilka dni, tygodni, no w porywach miesięcy. Na początku jest wszystko pięknie, ładnie, ale potem jakoś dana relacja się sypie. Niejednokrotnie miałam tak, że po pierwszym spotkaniu kontakt się urywał. A potem pozostawała pustka, bo przecież było tyle planów i niespełnionych obietnic.

Dzień dobry. Trwałość relacji nie polega wyłącznie na tym ile ona trwa, ale jak jest bliska więź i dojrzałość partnerów. No i o taki wariant najtrudniej. Jeżeli dziś nie tworzy Pani z nikim takiej relacji, to nie musi oznaczać, ze Pani nie potrafi. Oczywiście, dojrzałości sprzyja samoświadomość i proszę rozważyć konsultację z psychologiem w tym zakresie. Rozwój osobisty to też wkład w relację. Tyle, że czasem dopiero w tą, która ma się pojawić w przyszłości. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią
Niewiele pisze Pani o sobie, więc trudno rzetelnie
odpowiedzieć na Pani pytanie, dlaczego nie potrafi Pani
utrzymać trwałej relacji.
Zachęcam Panią do przeczytania artykułu Damiana Jarczewskiego:
https://damianjarczewski.blogspot.com/2010/07/psychologia-relacji-miedzyludzkich.html
Jeżeli nie znajdzie Pani tam odpowiedzi na swoje pytanie,
to warto osobiście omówić swój problem z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl