Dlaczego ojciec poniża córkę?

Witam,pisze by się pożalić.Mam męża dziecko,mieszkamy narazie z rodzicami,problem jest w ojcu który ewidentnie mnie nie cierpi,wyżywa się na mnie,ubliża,nie wiem o co mu chodzi,tak było od samego początku gdy chodziłam do szkoły aż do teraz,nigdy miłego słowa nie usłyszałam od niego a przy innych lubił się jeszcze bardziej popisywać i obrażać mnie.Przy mężu zachowuje się normalnie,nawet gdy cos powiem w jego stronę mnie przedrzeźnia.Czy problem jest po jego stronie czy ze mną cos nie tak?

Witam,

dobrze byłoby pomyśleć o zamieszkaniu oddzielnie, proszę spróbować porozmawiać z ojcem o tym, co Pani czuje i zapytać - dlaczego zachowuje się, w taki sposób?

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, warto dłużej porozmawiać na temat Pani sytuacji rodzinnej, zastanowić się jakie ma Pani możliwości wpływu, zmiany sytuacji. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/, lub może Pani skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie. Rodzice powinni być dla dzieci wsparciem, pomiędzy dziećmi i rodzicami wzajemny szacunek. Nikt nie ma prawa się na Pani "wyżywać" i ubliżać. Pozdrawiam serdecznie