Dlaczego rodzice nie pozwalają mi na bycie szczęśliwym?

Witam. Mam 24 lata. Od pewnego czasu spotykam się pewną dziewczyną, która jednak nie jest akceptowana przez moich rodziców. Bardzo boli ich fakt, że dziewczyna jest po rozwodzie i w ciąży. Chcemy wspólnie układać życie, lecz niestety moi rodzice nie są w stanie nawet o tym słuchać. W ostatnich dniach usłyszałem, że jeśli tak się zdecyduję, to na ich pomoc w życiu nie mogę liczyć. Co robić ?

Dzień dobry
Jako dorosły mężczyzna musi podjąć Pan samodzielnie decyzję. Natomiast z Pana opisu wnioskuję, że to stosunkowo świeży związek, a partnerka tak naprawdę jeszcze nie zakończyła wcześniejszego związku. w tej stuacji polecam dać sobie trochę czasu.
http://psychoterapia-krakow.net/

Dzień Dobry Panu,

Jest Pan dorosły i ma Pan prawo do projektowania swojego życia po swojemu.

Co robić?
Posłuchać siebie i iść za tym..., biorąc odpowiedzialność za siebie, swoje życie i Najbliższych (co jest sztuką życia...)
To Pan decyduje o sobie...

Wspieram Pana mentalnie,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, od pewnego czasu spotyka się Pan z dziewczyną, która nie jest akceptowana przez rodziców ze względu na ciążę i rozwód. Może Pan spokojnie poczekać co przyniesie czas, jak rozwinie się Pana związek. Zastanowić się jak poradzi Pan sobie w przypadku braku pomocy ze strony dziewczyny. Co dla Pana oznacza w praktyce brak wsparcia. Jeżeli otrzymałby Pan wsparcie ze strony rodziców, jakiej pomocy by oczekiwał. Podjąć dojrzałą, samodzielną decyzję po rozważeniu wszystkich możliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl