Dlaczego rodzina tak się zachowuje wobec mnie?

Jaka jest przyczyna wyśmiewania każdej rzeczy lub każdego pomysłu przez rodzinę i rodzeństwo? Przykład z ostatniej chwili - mamy duży ogród i aby wykosić cały trawnik potrzeba rozwijać dwa przedłużacze. Zaproponowałem niecały miesiąc temu, aby kupić kosiarkę spalinową, żeby nie musieć rozwijać i ciągnąć kabli za sobą. Zostałem wyśmiany. Wczoraj bez mojej wiedzy ani żadnej informacji kurier przywiózł kosiarkę spalinową. Jaka jest przyczyna takiego zachowania z ich strony, jak to fachowo nazwać?

Witam Pana,

proszę rozważyć dla siebie pomoc w formie psychoterapii, ze specjalistą będzie łatwiej zrozumieć problem i poradzić sobie z nim. Proszę spróbować dopytać, dlaczego tak szybko zmienili zdanie?

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś