Dobór diety dla 5-latki z bólami brzucha

witam, proszę o pomoc w doborze diety dla 5 latki, którą często boli brzuszek.dziecko obecnie jest po antybiotyko terapii. Na co zwrócić uwagę przy doborze posiłków np.czy można teraz podawać soki z surowych warzyw i owoców.nadmieniam ,że wcześniej dziecko piło dużo soków.czy ból brzuszka może być tym spowodowany,dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie,
po antybiotykoterapii ból brzucha często jest efektem zaburzenia naturalnej mikroflory jelit, dobrze byłoby wprowadzić do diety produkty zawierające w swoim składzie probiotyki, np. probiotyczne jogurty. Może Pani też skorzystać w suplementów diety z probiotykami.
Jezeli chodzi o soki- można je podawać,ale jedynie rozcieńczone z woda (przynajmniej w proporcji 1:1)
pozdrawiam
Karolina Czyrwik
dietetyk