Dzieci w celu utrzymania małżeństwa

Witam. Martwię się o moją koleżankę. Jakiś czas temu urodziła 3 dziecko. Wcześniej Powiedziała mi ze zaszła w kolejną ciążę bo boi się ze mąż ja zostawi. Czy to jest normalne? Czy ona będzie teraz rodzic non stop dzieci z obawy ze zostanie sama? I czy te dzieci faktycznie zatrzymają jej męża przy niej? To już chyba obsesja. Nie wiem jak z nią rozmawiać.

Witam,
sytuacja może być rzeczywiście trudna, jednak w znacznej mierze, jest to problem pani koleżanki, o to ona musiałaby go dostrzec i sobie z nim radzić. Rozumiem także, że Pani widzi problem i chciałaby pomóc koleżance, bo zapewne martwi się Pani o nią. Warto w takich sytuacjach mówić o Pani odczuciach o tym co Pani widzi, co Pani o tym myśli. Warto w takich sytuacjach używać tzw. komunikatów w 1 osobie, tzn. mówić w 1 osobie o sobie, swoich odczuciach: "Martwię się o Ciebie, bo..", mówić szczerze o swoich uczuciach i jednocześnie dać koleżance prawo do własnego zdania, własnego postępowania, bo może być tak, że uzna ona Pani argumenty, albo też i nie. Jednocześnie jest to tylko i być może aż tyle co Pani może dla koleżanki zrobić. Może koleżanka się z Panią zgodzi, może nie, może być i tak, ze na dzień dzisiejszy nie jest gotowa do zmian, ale taka informacja z niej pozostanie i kiedyś jeszcze zakiełkuje. Jeśli czuje Pani, ze powinna Pani przekazać koleżance tą wiadomość, proszę spróbować. Jednocześnie proszę pamiętać o tym, ze jest to Pani zdanie i Pani punkt widzenia i ze koleżanka może sprawę widzieć zupełnie inaczej, każdy ma prawo do swojego zdania. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.