Dzienna dozwolona dawka spożycia pieprzu

Dzien dobry! Jaka ilosc pieprzu dziennie jest bezpieczna dla zdrowia? Uzywam codziennie jedna pelna mala lyzeczke pieprzu w celach leczniczych. Czy taka ilosc codziennie jest bezpieczna? Chce zwiekszyc przyswajalnosc kurkumy - do tego potrzebna mi jedna plaska lyzeczka pieprzu codziennie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety nie znam takich zalecen ani badan, które mówią o ilości dopuszczalnego dziennego spożycia pieprzu. Myśle ze takie spożycie o jakim Pani pisze nie będzie szkodliwe. Pozdrawiam