Endoproteza stawu biodrowego a znieczulenie

witam, mama miala robiana 26 lutego endoproteze stawu biodrowego. Po zejjsciu znieczulenia nie odzyskala czucia w stopie(wierzch plus palce) brak zgiecia palcami do siebie.. na boki i do tylu zgieie jest mozliwe. Postawiono diagnoze- porazenie nerwu strzalkowego... i co dalej? jakie sa rokowania? oczekujemy na badanie EMG..
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam,
wyniki badania emg powiedzą, czy nerw przewodzi, tzn czy jest całkiem uszkodzony czy jakis procent przewodzenia jest zachowany. Pomocne mogą myć zabiegi fizykalne, stymulujące nerw. Oczywiście endoproteza jest p/wskazaniem do zabiegów fizykalnych ale jeżeli doszło do uszkodzenia n.strzałkowego, elektrody sa umieszczane od stawu kolanowego w dół wiec kontaktu z proteza nie bedzie.
Być może terapia manualna przyniosłaby także efekt - ruch powięzi, skóry, mięśni da odblokowanie nerwu (pod warunkiem, że nie został mechanicznie uszkodzony podczas zabiegu)
Pozdrawiam

0

Nie byłem przy operacji! Nie wiem jakie jest porazenie n.strzałkowego i dlaczego ono wystapiło! Rokowania mogą być b.różne. Proszę dopytać o wszystkie te sprawy operatora!!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty