Gdzie najlepiej rozpocząć terapię behawioralną?

Witam, mam pytanie co do terapii online. Aktualnie przebywam za granicą jeszcze parę miesięcy wiec wszelkie rodzaje zjazdu do Polski aby sie leczyć nie wchodzą w grę, chce to zacząć online. Mianowicie rok temu skończyłem terapie alkoholową dzienną, alkoholu nie pije aczkolwiek zacząłem popalać trawę, aktualnie jestem na etapie powolnego odstawiania jej i chcialbym rozpoczac terapię jakąś behawioralną czy cos tego typu aby nauczyc się żyć bez nałogów, czy to warto? Czy zna ktos terapeutow dobrych polecenia lub poleciłby mi ktoś od czego zacząć? Ręce mi opadają jak zadzwonilem do osrodka w ktorym juz bylem i Pani mowila ze nie ma sensu mi pomagac bo nie moga mnie kontrolowac i aby zaczac terapie muszę byc w Polsce.. help
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Terapia długoterminowa a terapia behawioralna

Czy w związku z trudnościami, które wydaja się wynikać z irracjonalnego strachu przed grupą, czy terapią, byłoby sensowne, przerwanie terapii długoterminowej ( psychodynamicznej ) , na 3 tygodnie i wzięcie udziału w terapii behawioralnej, pt praca nad objawem lekowym. Dużo już powiedziałam w tej grupie i dlatego chciałabym wytrwać w terapii długoterminowej, a jednocześnie jednak musze prowadzić codzienne życie, a bywają chwile że to jest właściwie niemożliwe.
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Generalnie nie powinno się przerywać terapii, gdyż między innymi od jej systematyczności zależą jej wyniki. Poza tym uczestniczy Pani w terapii grupowej, więc ominą Panią istotne fazy procesu grupowego. Myślę, że o tym dylemacie warto porozmawiać z obecnym terapeutą, gdyż on najlepiej zna Pani sytuację.
Pozdrawiam

0

Witam serdecznie, praca terapeutyczna bywa wyczerpująca. Uczucie wyczerpania może skłaniać do zawieszenia a czasem nawet przerwania terapii. Ma Pani prawo przeżywać wahania, zastanawiać się nad innymi formami oddziaływań. Zachęcam Panią do wniesienia swoich wątpliwości na forum grupy. Być może moment, w którym takie uczucia i myśli się u Pani pojawiają jest znaczący w Pani ogólnym funkcjonowaniu, być może łączy się to w jakiś sposób z etapem procesu grupowego. Tylko prowadzący grupę będzie w stanie zinterpretować Pani obawy na głębszym poziomie. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Terapia behawioralna przy tikach u dziecka

Witam od prawie dwóch lat borykamy sie z tikami Kuby 8lat różnego rodzaju.Jak may z nim postepowac wiem iz nie trzeba zwracac na tiki uwagi i upominac go ale czy mamy mu pobłażać zeby się mniej denerwował , unikac sytuacji stresowych czy raczej postepować bardziej dyscyplinarnie zeby nie pogłebic tików .Kuba jest dzieckiem nadpobudliwym i raczej mało słuchajacym .Bardzo prosze o jakies jeszcze wskazówki a czy terapia behawioralna była by wskazana? Z gory dziekuje i pozdrawiam.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Nie wolno upominać dziecka w związku z występowaniem tików. To są ruchy mimowolne, nie podlegają kontroli. Tiki mogą występować w różnych chorobach, konieczna jest staranna diagnostyka, być może leczenie farmakologiczne. Nie wolno ich lekceważyć i stosować domorosłej terapii.

0

Dzień Dobry Pani,

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłaby bezpośrednia konsultacja Kuby u psychologa dziecięcego oraz konsultacja neurologiczna.

Z przesłaniem dla Pani i Pani Synka wszystkiego co dobre i piękne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty