Groźba samobójstwa po rozstaniu

Pomóżcie mi.Byłam z chłopakiem prawie 5 lat. Chcialam przerwę przez 2 tygodnie, chciałam od niego odpocząć.  Zachowywał się nachalnie, ciągle się pytal co robie. Mial problemy o wszystko. Doszło do tego, że sam zerwał, kazał mi spier... Stwierdziłam, że to lepiej że zerwaliśmy, nie bede sie juz męczyć psychicznie. Ale potem zaczął pisać ze mnie przeprasza, że mam mu wybaczyc. I napisal ze sie zabije. Nie odpisuje mi, nie odzywa sie do mnie. Ale telefon jest włączony. Dziś przekazał swojej mamie list pożegnalny. A teraz wiem ze jest w mojej miejscowości gdzie mieszkam. Co ja mam robic?!

Witam, rozumiem że nie jest to dla Pani łatwa sytuacja. Jest Pani pod silną presją, ma wątpliwości jak postąpić. Jeżeli Pani były chłopak grozi popełnieniem samobójstwa to można mu pomóc zawiadamiając jego bliskich o takim ryzyku lub korzystając z pomocy w ośrodku interwencji kryzysowej aby zastanowić się czy konieczna będzie pomoc na przykład lekarza. Przede wszystkim potrzebuje specjalistycznego wsparcia. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, poszukać również wsparcia dla siebie, będzie Pani miała możliwość zastanowienia się jak najlepiej poradzić sobie w tej sytuacji i odzyskać równowagę.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka