Ile trwa najczęściej redukcja?

ile może potrwać moja redukcja, ważę 72kg, wzrost 180m, wiek 28 lat, aktywność fizyczna: 3/4x w tyg trening siłowy, 3/4x w tyg cardio i hiit 20/60min lub tabata. Dieta na ujemnym deficycie do 2200 kcal max dziennie, głównie, drób, ryby, jaja, twaróg, płatki owsiane musli z suszonymi rodzynkami i orzechami. Dziękuję i Pozdrawiam.

Witam,
bardzo ważną kwestią jest wyznaczenie celu, czyli jaka masa ciała, jaki poziom tkanki tłuszczowej lub jakie obwody ciała będą Pana satysfakcjonować? Wówczas można określić ile potrwa redukcja.
Jeśli celem jest np. utrata 5 kg, to według wyznaczonej przez Pana kaloryczności (ok. 2200 kcal) i aktywności fizycznej powinno to trwać ok. 5-6 tygodni, czyli ubytek 1 kg/ tydzień.
Pozdrawiam
Ewelina z www.dietifit.pl

Dzień dobry!

Wszystko zależy od celów, które zostaną wyznaczone, dlatego zachęcam do konsultacji z dietetykiem. Redukcja masy ciała powinna mieścić się w granicach 1 kg tygodniowo.
Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce //diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska