Izolacja od rodziny i brak apetytu u wnuczka

Według mnie, mojemu 21 letniemu wnuczkowi potrzebna jest pomoc psychoterapeuty. On nie przyjmuje tego do wiadomości. Izoluje się od nas całymi tygodniami, ogranicza jedzenia do minimum a wręcz głodzi się. Ma dziewczynę i na jej tle przysłowie go bzika, bo uważa ją za swoją własność a jednocześnie ,, bez niej nie ma dla mnie życia" - to jego słowa.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
A jak Pani wnuczek tłumaczy swoją izolację od rodziny i głodzenie się? Czy jest szansa porozmawiania na ten temat z jego dziewczyną?
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Z opisu wynika, że wskazana byłaby dla Wnuczka zwyczajna rozmowa z psychologiem.
Jednak potrzebna jest do tego Jego zgoda i otwartość na kontakt.
Można jedynie dyskretnie i delikatnie zachęcać..., czego serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com