Jak poprawić relacje z członkami rodziny?

Proszę o radę - mam w rodzinie 2 osoby z którymi nie sposób żyć jeden to mój tata a drugi to żona. Każde z nich nigdy nie przyznało się do błędu słowo przepraszam nie przechodzi przez gardło. Są despotyczni i egocentryczni wszystko wiedzą najlepiej jeśli wyjdzie na jaw że kłamali reagują gniewem nie przeprosinami jak każdy normalny człowiek. Krzywdzą innych a zachowują się tak jakby to oni byli skrzywdzeni. Zwrócę któremuś z nich uwagę że niewłaściwie się odezwał czy zachował to mnie wyzwie i nie odzywa się przez kilka dni. Skąd tacy ludzie się biorą ich rodzeństwo jest normalne. Czy to jakieś zaburzenia psychiczne ? Jak żyć z takimi ludźmi bo to najbliższa rodzina. Pomocy bo zwariuję!!! Nie radźcie mi rozwodu bo z własnym ojcem go nie wezmę choć z żoną pewnie tak. Może można jakoś reagować aby byli inni. Żadna rozmowa z nimi nie wchodzi w grę bo oni uważają że ja jestem nienormalny i zawsze winny. Ja mam empatię i samokrytykę potrafię odróżnić dobro od zła .

Witam,
zalecałabym dla Pana wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, że zechciał Pan podzielić się częścią swojej historii osobistej.

Tak nie musi być!

Na podstawie opisanych przez Pana relacji z Pana Małżonką/Ojcem, zachęcałabym Pana mocno, do rozważenia podęcia indywidualnej pracy terapeutycznej pod okiem psychologa, by nabył Pan umiejętność radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami relacyjnymi z Najbliższymi.

Nie chcę radzić Panu rozwodu, ale chciałabym Pana zainspirować do podjęcia terapii małżeńskiej, co byłoby optymalnym rozwiązaniem trudności w Państwa małżeństwie.

Chcę Panu powiedzieć, że zawsze jest przyczyna i skutek tej przyczyny...

Dojrzała relacja małżeńska/partnerska jest relacją najbardziej wymagającą, nad którą jest potrzeba nieustannej pracy, przede wszystkim pracy nad umiejętnościami komunikacyjnymi, w aktualizowaniu wzajemnych potrzeb oraz wyrażaniu tych potrzeb i wzajemnym na nie odpowiadaniu.

Fundamentalną zasadą zadowalającego funkcjonowania Partnerów w związku małżeńskim jest dzielenie się swoimi uczuciami/obawami/niepokojami (nawet!) swoimi lękami, co również jest umiejętnością...

Podsumowując, proszę już nie czekać i sięgnąć po potrzebne Panu wsparcie specjalistyczne.

Gdyby miał Pan życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Państwa Tego, Co jest Państwu najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605