Jadłospis dla dziecka z alergią pokarmową

Witam, jestem mamą 12-letniej dziewczynki, która jest alergikiem pokarmowym od paru lat. Dzisiaj miała robione testy, niestety muszę wyeliminować mąkę pszenną. Mam pytanie. Mam prowadzić zeszyt kalorii, nie bardzo wiem, ile czego mogę jej dawać, ile to ma kalorii. Dziewczynka waży 40 kg, wzrost 151 cm. Czy to jest aż tak tragiczna niedowaga? Proszę o ułożenie mi jadłospisu. Białko też może jeść tylko raz w tygodniu

Witam!

W celu ułożenia jadłospisu niezbędne są dokładniejsze informacje na temat Pani córki. Dlatego proponuję dalszy kontakt, dzięki któremu będę mogła Przesłać Pani wywiad żywieniowy, na którego podstawie ułożę dietę. Pani córka ma lekką niedowagę. Warto wiedzieć jak ma się odżywiać przy alergii pokarmowej, tak aby nie zaszkodzić sobie, a jednocześnie rozwijać się prawidłowo.
W tym momencie nie mam możliwości udzielenia wskazówek, z powodu zbyt małej wiedzy na temat Pani córki – jej zdrowia oraz zaleceń danych przez lekarza.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna