Jak bardzo powinienem się martwić stanem mojego zdrowia?

Witam, wczoraj była impreza z alkoholem, w obawie przed wymiotami dostałem miskę po praniu w środku znajdowało się troche wody z tego prania, podobno ją wypiłem tam było ok. 1 łyżka stołowa. Potem do jakiejś godziny zostały sprowokowane wymioty. Dzisiaj z rana piecze mnie troche w przełyku. Jak bardzo powinienem się martwić stanem mojego zdrowia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pieczenie przełyku może wynikać z wywołanych wymiotów i podrażnienia z tym związanego. Może również oznaczać uszkodzenie lub oparzenie przełyku, ponieważ połknięty płyn ponownie znalazł się w gardle i przełyku przez sprowokowane wymioty.

Wymiotów nie należy prowokować w przypadku połknięcia środków pieniących (takich jak proszki i płyny), gdyż może to doprowadzić do zachłyśnięcia lub poparzenia gardła i przełyku.

Proszę więc niezwłocznie udać się do lekarza lub na izbę przyjąć i opowiedzieć o tej sytuacji. Lekarz podejmie decyzję co do dalszego postępowania.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypicie-plynu-do-mycia-naczyn-przez-dziecko,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-zjedzenia-proszku-do-prania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.