Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak dać do zrozumienia mężowi, że może mieć problem z alkoholem?

Witam, mam problem z mężem, który za dużo pije. Jesteśmy małżeństwem od 10 lat, mamy dwójkę dzieci, dom, żadnych kredytów, mąż dobrze zarabia jednak po pracy dużo pije. Nigdy nie robi awantur, mogę wydawać pieniądze na co chce bez żadnych tłumaczeń(ja nie pracuje) i tylko ten problem. Mąż nie widzi problemu, wielokrotnie rozmawiałam z nim na ten temat. Nie potrafię mu pomóc. Niby wie ze pije za dużo ale nie chce pomocy. W dzień normalnie funkcjonuje, nie pije w pracy bo wyczułabym, nigdy nie był na zwolnieniu, a wieczorem upija się sam. Nie wiem co robić
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Atrakcyjność u mężczyzn

Już nie tylko kobiety walczą o komplementy, chcą by doceniano ich wygląd i oglądano się za nimi na ulicy. Coraz więcej takich cech można odnaleźć wśród mężczyzn. Dr Aleksandra Borkowska opowiada o współczesnym zjawisku ? atrakcyjnego mężczyzny.

Witam,

możliwe, ze mąż poprzez upijanie się rozładowuje napięcie związane z emocjami w ciągu dnia.
Proszę zachęcić męża do spędzania czasu razem, np. wspólne wyjście do kina, naukę tańca, spacer, pływalnię - może dzieci zaangażują tatę w wspólne spędzanie czasu. Nie wiem, w jaki sposób lubicie Państwo spędzać czas, jednak z Pani opisu wnioskuję, że Pani nie pracuje, więc proszę zastanowić się nad organizacją czasu po pracy męża, na wspólne wyprawy, żeby mąż mógł w konstruktywny sposób rozładowywać emocje, nie po przez alkohol.
Pozdrawiam serdecznie,
Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy