Jak dobrać odpowiedniego ginekologa, który spełni nasze oczekiwania?

Czy to prawda, że ginekolog mężczyzna zbada i zapewni lepszą opiekę intymną niż kobieta? Jak dobrać odpowiedniego ginekologa, który spełni nasze oczekiwania?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy pacjent ma swoje indywidualne preferencje. A ginekolodzy też ludzie - są różni. Nie można jednoznacznie stwierdzić że mężczyźni są lepsi od kobiet w tej specjalizacji. Najlepiej pójść do jednego ginekologa, a jeśli się on z jakiś względów nie spodoba, skonsultować się z innym specjalistą w tej dziedzinie. Wszyscy kończą te same studia, więc jeśli chodzi o kompetencje zawodowe, płeć nie gra żadnej roli.