Jak dopasować się do grupy rówieśniczej?

Mam 18lat i nie potrafię rozmawiac z innymi chlopakami. Mam duzo znajomych i przyjaciół, ale to prawie same dziewczyny. Tak naprawdę mam tylko jednego przyjaciela chlopaka. Strasznie źle się z tym czuje jak widzę, ze wszyscy chłopacy z mojej klasy gadają razem, zbierają się w jedną grupę i nie ma tam tylko mnie :( to bardzo dolujace, ze z dziewczynami rozmawiac mogę bez najmniejszych oporów a z chlopakami nie umiem i mega mnie stresuja rozmowy z nimi. Kiedyś było inaczej, co mam zrobić?

Dzień dobry, dość ważne pytanie od kiedy zaczął się Pana problem? Czy Pana problem wynika z wcześniej przykrych doświadczeń? Rozumiem, że nie ma Pan z nimi wspólnych tematów czy bardziej jest Pan zestresowany? Jak Pan widzi nasuwa się najpierw sporo pytań. Warto byłoby zgłosić się na konsultacje do psychologa. Rozmowa pozwoli zebrać szczegółowy wywiad, a tym samym pozwoli pomóc.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień dobry. Opisywane przez Pana relacje nie muszą świadczyć o nieprawidłowościach a jedynie o różnicach indywidualnych. Nie wiem dokładnie jaka jest przyczyna, że znajduje Pan większość łatwość w kontaktach z dziewczynami niż z chłopcami, ale jedną z nich może być np. pańska zwiększona dojrzałość (a w tym wieku dziewczyny troszkę wyprzedzają w tej kwestii chłopców) i stąd łatwiej Panu znaleźć z nimi wspólne tematy, poglądy i sposób ich widzenia. Nie wiem z czego wynika pański dyskomfort, może nie jest konieczny? Oczywiście, jeśli mimo to, odczuwa Pan potrzebę wprowadzenia zmiany warto, aby skorzystał Pan z konsultacji u psychologa i omówił sytuację, swoje potrzeby i ewentualne wspólnie ustalili Państwo planowane rozwiązania i sposoby ich realizacji. Pozdrawiam.