Jak doświadczyć prawdziwego zbliżenia?

Współżyje ze swoim mężem od 3 lat 2-3 razy w tygodniu. Pracuje 7 godzin więc nie ma mowy o dużym zmęczeniu.Nie mam stresującej pracy, wręcz przeciwnie.Kochamy sie BARDZO i nasze pożądanie jest cały czas takie jak na początku naszego związku, lecz martwi mnie jedno.Tylko raz w życiu dostałam orgazmu pochwowego.A dostać wogóle mogę tylko podczas pieszczot palcem.On o tym wie i stara się jak może.Ale chciałabym doświadczyć prawdziwego zbliżenia.Co mogę zrobić? Byłam u ginekologa wszystko jest okej.

Dzień dobry!

Bardzo się cieszę i gratuluję, że ogólnie ocenia Pani swoje życie i związek jako udane, a także, że wzajemne pożądanie z mężem jest nadal tak żywe. Skąd jednak pomysł, że te zbliżenia z mężem nie są prawdziwe i prawdziwie udanym seksem byłby dopiero taki, w którym osiągnie Pani tzw. orgazm pochwowy?

Orgazm, jako zjawisko fizjologiczne, jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi jego osiągania i żadna z nich nie jest lepsza, ani bardziej wartościowa niż inne. Dla większości kobiet główną (lub jedyną) drogą do osiągnięcia orgazmu są pieszczoty łechtaczki. Wnętrze pochwy jest znacząco mniej unerwione, znacząco mniej wrażliwe na dotyk i osiągnięcie orgazmu wyłącznie na skutek penetracji pochwy jest bardzo trudne, a często niemożliwe.

Możecie Państwo uznać za dobrą zabawę eksperymenty z poszukiwaniem tzw. "orgazmu pochwowego" (np. koncentracja na dolnym obszarze przedniej ściany pochwy, gdzie ma się znajdować tzw. obszar "G", czy jednoczesne dotykanie łechtaczki podczas stosunku), ale nie musi być to jedyny i najważniejszy cel.

Brak orgazmów tzw. "pochwowych" w żaden sposób nie jest chorobą czy zaburzeniem.

Pozdrawiam!

Tylko u około 15 % kobiet w pierwszej kolejności wykształca się zdolność do osiągania orgazmu na skutek stymulacji pochwy. Czasami występuje dopiero po pierwszym porodzie. Najlepiej stymulować łechtaczkę w trakcie penetracji.
Polecam wizytę u seksuologa najlepiej w parze.
Pozdrawiam