Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak kontrolować moje wybuchy złości?

Witam właśnie po raz kolejny pokłóciłam się z mężem o głupotę. W takich kłótniach nie panuje nad sobą niszczę meble i inne przedmioty w domu. Gdy potrzebuje rozmowy a mój mąż chce ochłonąć ja wmawiam sobie, ze już mnie nie kocha nie potrafię zaczekać by porozmawiać o sprawie na chłodno wpadam w histerie, płacze, rzucam przedmiotami nie umiem nad tym zapanować później bardzo żałuje. Jestem mama dwójki dzieci jestem bardzo zmęczona bo cała opieka nad nimi to głównie mój obowiązek chociaż mąż pomaga to i tak prawie o wszystko muszę dbać sama. Do tego nowa praca, w której ciagle tęsknie za poprzednia, która straciłam tuż po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Nie potrafię się odnaleźć wszytsko mnie przetasta, boje się ze mogę zrobić krzywdę sobie, dzieciom lub mężowi.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Szanowna Pani, dziękuję za Pani wiadomość, Myślę, że to ważne, iż szuka Pani pomocy, to pierwszy krok w procesie terapeutycznym. Z uzyskanych od Pani informacji zrozumiałam, iż w Pani życiu miały miejsce zmiany (nowa praca, separacja z dzieckiem). Jednocześnie opisuje Pani także zachowania, które Panią niepokoją. W moim odczuciu wskazane byłoby odbycie konsultacji psychologicznej w Ośrodku Interwencji Kryzysowej (opisywana przez Panią sytuacja wydaje się być kryzysowa) bądź też spotkanie konsultacyjne z psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy