Jak leczyć napady paniki podczas snu?

Witam,od dłuższego czasu mam problem z napadami paniki w nocy podczas snu. Nie mogę złapać oddechu co jest największym problemem, serce bije bardzo szybko. Pamiętam tylko to co czuję ale w wiekszosci nie jestem nawet swiadoma, ze coś takiego mialo miejsce (ktoś mnie informuje o tym jak to wygladało). Panicznie boję się ciemności dlatego w nocy często się budzę i sprawdzam czy widzę jakikolwiek jasny punkt.

Witam, proszę na noc włączyć sobie do kontaktu taką specjalną lampkę lekko rozjaśniajęcę pomieszczenie, a poza tym iść od razu do psychoterapeuty. Pozdrawiam