Jak leczyć silną depresję u 33-latki?

Witam. Od półtora roku leczę depresję i zaburzenia lękowe. Biorę leki, które nie pomagają, przeszłam już przez kilka rodzajów i od kilku miesięcy chodzę na terapię, której wyników też nie widać. Robię różne ćwiczenia relaksacyjne i uwalniające napięcie, korzystam z aplikatora wieloigłowego, itp. Co jeszcze mogę zrobić? Czy są może jakieś nowoczesne metody leczenia depresji kiedy wszystko inne zawodzi? Nowe leki, nowe terapię? Początkowo miałam głęboką depresję psychotyczną z lękami. Trochę się odbiłam i teraz wygląda to tak. Wszystko mnie przytłacza, czy dobre czy złe wiadomości, nie mam w ogóle odporności psychicznej. Czasami czuję jakbym miała zwariować, jestem na skraju wytrzymałości. Czuję się jakby wszystko było jakieś nierealne, zastanawiam się po co to wszystko, po co pracować, jeść, jak i tak umrzemy. Jestem zmęczona fizycznie, mam ociężałe ciało, ręce i nogi, nic mi się nie chce robić, nie mam siły nawet chodzić. W dzień bym spała, ale nie mogę zasnąć. W nocy dręczą mnie koszmary, przez co rano czuję się jeszcze bardziej obco. Zasypiam kilka godzin, śpię z 10, ale i tak czuję się niewyspana. Dręczy mnie ciągły natłok natrętnych myśli, katastroficznych, negatywnych, boję się, że wszyscy umrą i zostanę sama i jak sobie wtedy poradzę. Nie mogę oglądać telewizji ani czytać bo intensywnie odczuwam co się w nich dzieje, jakby personalnie. Ciągle jestem zlękniona, spięta, jakby nastawiona, że coś się zaraz wydarzy. Nie mogę się na niczym skupić, mam problemy z koncentracją, jakby moje zdolności poznawcze były przyćmione. No i ten straszny ból duszy, smutek, nic mnie nie cieszy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Proponuję poszukać terapeutę lub lekarza z którym może Pani skuteczniej pracować. Nie dlatego bym podważał umiejętności tych, którzy leczą Panią do tej pory! Ale nie każdy cierpiący znajdzie skuteczna pomoc u każdego uzdrowiciela! To bardziej skomplikowane.
Może dobrym pomysłem byłoby skontaktowanie się z najbliższym ośrodkiem wyspecjalizowanym w leczeniu depresji??
Jestem przekonany, że nieustawania w próbach leczenia doprowadzi do poprawy lub usunięcia objawów.
Pozdrawiam.