Jak mam sobie z tym radzić?

Witam, od pewnego czasu nie widzę sensu w swoim życiu, tzn. nie widzę w nim perspektyw na przyszłość i cały czas prześladuje mnie lęk przed samotnością. Jest co prawda pewna osoba, na której mi zależy, ale ona niedawno zaczęła się spotykać z kimś. Ja się z nią widuję codziennie, ale jakoś nie jestem w stanie powiedzieć jej, co do niej czuję, boję się okazać jej swoje uczucia, bo nie wiem jak ona to odbierze. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Jak sobie radzić? Proszę o pomoc.

Szanowny Panie,

Trudno jest znaleźć receptę na uczuciowe dylematy, w tej kwestii jedyną osobą, która jest w stanie podejmować decyzje jest Pan. Rozumiem, że trudno jest oddzielić swoje myśli, nastrój i aktywność od kwestii niespełnionej miłości, Pana myśli wciąż uporczywie powracają przecież do tego tematu. Myślę, że najlepiej byłoby w tej sytuacji, gdyby spróbował Pan zająć czymś swój umysł, rozwijać jakieś hobby. Przy okazji nowej aktywności miałby Pan okazję poznania nowych osób.

Być może wśród nich znalazłaby się osoba zainteresowana bliższą znajomością z Panem. Pomogłaby Panu odzyskać pewien dystans i zweryfikować, czy  poprzednia fascynacja była tylko chwilowym zauroczeniem podsycanym przez uczucie samotności czy też rzeczywistą miłością. Jeśli upływający czas i poznawanie nowych osób nie zmienią Pana uczuć, wtedy może warto rozważyć szczerą rozmowę z tą osobą. Na razie radziłabym wstrzymanie się z tego typu inicjatywami. Oczywiście jest to Pańskie życie i mój głos proszę traktować jako dobrą radę, nie jako wyznacznik.

Pozdrawiam serdecznie