Jak mogę zniwelować takie rozstępy?

W tym miesiącu wszedłem w życie dorosłe, mam 18 lat i postanowiłem, że chce coś zmienić w swoim życiu. Jestem strasznie otyły mam 183cm i 125kg, zawsze miałem z tym problem... głównie te kilogramy to sam tłuszcz. Zakupilem rower i chciałem zacząć o siebie dbać jednakże boje się jednego, obwisłej skóry. Mam dużo rozstępów na brzuchu od prawie pół roku są one czerwone... ostatnio zauważyłem że zaczęły trochę blaknąć. Chciałem zapytać czy moja skóra ma jeszcze szanse na zregenerowanie nadmiernej skóry jaką będę miał po odchudzaniu i nowe nawyki na całe życie? I czy w jakiś sposób da się zniwelować jeszcze te rozstępy?

Dzień dobry,

w celu próby uniknięcia nadmiaru wiotkiej skóry po utracie masy ciała cały proces należy rozłożyć w czasie. Najlepiej zasięgnąć rady doświadczonego dietetyka, który pomoże w ułożeniu odpowiednio zbilansowanej diety zależnie od potrzeb Pana organizmu. Ponadto oczywiście powinna zostać wdrożona aktywność fizyczna lecz z uwzględnieniem takiego jej rodzaju, który nie będzie powodował uszkodzeń w obrębie Pana układu kostno - mięśniowego. Oprócz powyższych działań możliwa jest również praca nad polepszeniem struktury samej skóry, która będzie miała za zadanie poprawić jej gęstość. W tym celu można zastosować technologię fal radiowych - oczywiście po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Na sam problem rozstępów rekomendowana jest seria zabiegów przy użyciu ablacyjnego lasera frakcyjnego CO2. Cały proces terapeutyczny, zarówno obejmujący utratę masy ciała, jak i ewentualne zabiegi polepszające jego wygląd będzie wymagał czasu i dużej dawki cierpliwości płynącej z Pana strony.
W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt.
Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.