Jak można jej pomóc?

Szanowni państwo proszę o pomoc dla córki ma stwierdzoną depresje i zaburzenia osobowości nie chce się podjąć leczenia ma 33 lata zaburzenia powstały rok temu objawy 2lata po śmierci matki mojej córki , była na badaniach stwierdzono schorzenia które podałem ale nie podjęła się leczenia a stan się pogarsza , staje się więcej nerwowa , brak u niej oceny zachowań, ciężki kontakt co robić

Proszę pana, dostrzegam że córka i jej dobro są dla pana ważne. Jeśli córka nie wyraża zgody na leczenie to mogę sugerować jedynie, by był pan blisko niej. Dawał jej jasno do zrozumienia, że ją kocha, że może na pana liczyć. Warto doedukować się w temacie zaburzeń z jakimi się zmaga. Może samemu też udać się do psychologa, który będzie wspierał pana w tej trudnej sytuacji (chyba że ma pan inne osoby na które może pan liczyć). Warto podsuwać córce książki, czy filmy w tematyce jej choroby. Może po jakimś czasie sama uzna, że chce szukać pomocy. Zapytałabym też córki dlaczego nie chce się leczyć- szczerze porozmawiała. Może zawiodła się na lekarzach, psychologach, boi się, nie ufa, nie wierzy w poprawę, coś jeszcze innego. Wszystkiego dobrego życzę i pozdrawiam.