Jak nakłonić partnera do wizyty u dentysty?

Mój partner panicznie boi się lekarzy, nie wykonuje przez to żadnych badań, nawet tych podstawowych badań krwi, wogóle nie chodzi do dentysty. Wiąże się to zapewne z tym, że u niego w domu rodzice wychodzą z założenia, że jak nic nie boli, to nie ma sensu się badań, a jak boli, to trzeba przeczekać... Jak go nakłonić do wizyty u dentysty (tym bardziej, że tej wizyty bardzo !! potrzebuje). Domyślam się, że groźbami nic nie zdziałam dlatego proszę o radę.

Witam,

zachęcam do przeprowadzania spokojnej, edukacyjnej rozmowy z partnerem, powołując się na powagę sytuacji, że chce Pan przeżyć z nim w szczęściu i zdrowiu długie lata, ale żeby to było możliwe, konieczne jest kontrolowanie stanu zdrowia. Podczas takiej rozmowy mogą Państwo wspólnie omówić/zaplanować, co byłoby mu pomocne w złożeniu takiej wizyty i przeprowadzeniu potrzebnych badań. Może okazać się, że płeć lekarza może mieć znaczenie, opinie w internecie, pani wsparcie na miejscu w poczekalni lub wprost przeciwnie – nie chce niczyjego towarzystwa, zamówienie dodatkowej usługi znieczulenia – gdy zbiorą Państwo tego rodzaju komplet informacji, być może ułatwi to Pani partnerowi podjęcie tego rodzaju wyzwania.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel