Jak nie bać się zdrady partnera?

witam nie mogę poradzić sobie z myślą ze on kiedyś mi zdradzi przez co jestem strasznie zazdrosna jestem jego pierwsza dziewczyna z która sypia jeslemy ze sobą od ponat 2 lat a on nie ukrywa ze ciekawi go jak było by mu z inna dziewczyna ale zaraz po tym zarzeka się jak bardzo mnie kocha i ze nigdy nie zrobi nic żeby mnie zranić czy on mnie zdradzi ?

Na to pytanie tylko on może odpowiedzieć. Myślę, ze jest to sprawa zaufania. Oboje jesteście młodzi i zapewne brakuje Wam dojrzałości emocjonalnej. Zbieracie dopiero doświadczenie życiowe. W wyniku późniejszych, różnorodnych przeżyć ukształtujecie postawy, które będą bardziej wyraziste i dadzą większą wiedzę o życiu.

Witam,
zachęcam Panią do konsultacji psychoterapeutycznej. Z Pani opisu wynika, że jest Pani mało pewna siebie oraz ma zaniżone poczucie własnej wartości. Warto zająć się tym w pracy psychoterapeutycznej, bo przyniesie dla Pani wiele osobistych korzyści, ale także dla związku.

Trzymam kciuki
Izabela Makowska-Trzeciak

Witam. To czy Pania zdradzi nikt nie wie. Może nawet sam chłopak. Ale ta jego ciekawość jest niepokojaca i stąd Pani niepokój i niepewność.
Magdalena Brabec

Nie da się przewidzieć. Wątpliwości czy pytania to jedna rzecz, ważniejsze od tego są rozwiązania i odpowiedzi. To tak jak z kłótniami- problem nie leży w tym, ze ktoś się pokłócił, ale w tym czy i jak się pogodził.
Zachęcam do rozmowy, być może powiedzenia o tym, co Pani czuje, kiedy to słyszy, pytania także o potrzeby, oczekiwania partnera (może w ten sposób chce Pani coś przekazać i robi to w okrężny sposób?a lepiej stosować jasna komunikację) i mówienia o swoich potrzebach i oczekiwaniach.
Inna ważna rzeczą jest to, że są Państwo bardzo młodzi, dopiero poszukują swojej drogi życiowej i podejmują decyzje co do życiowego partnera. Rzeczywistość jest taka, że czasem udaje się, że ten jedyny to ten pierwszy, ale nie zawsze tak jest. A Państwo zaczęli być ze sobą w młodym wieku. To naturalne, że pojawiają się pytania. Szczególnie, ze w tym wieku dla wielu mężczyzn atrakcyjność fizyczna i seksualna jest bardzo istotna. Zmienia się to z wiekiem na rzecz innych wartości.