Jak odnaleźć się w nowym miejscu?

Witam od dwóch tygodnie mieszkam w innym miejscu. Problem w tym że nie mogę się odnaleźć. Ciągle jestem zestresowany, do południa mam mały apetyt, wewnętrznie czuje smutek, lękam się o swoją przyszłość, nie potrafię myśleć pozytywnie. Szukam towarzystwa bo jak jestem sam to mam przygnębiające myśli. Czy jest coś normalnego w nowym miejscu czy może mam jakieś psychiczne załamanie, trudno mi podejmować swoje obowiązki.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,
Jest rzeczą naturalną,że człowiek potrzebuje obecności innych ludzi,ale też nie każdemu przychodzi równie łatwo podjąć inicjatywę nowych kontaktów,gdyż w sytuacji "wejścia w nieznane"odtwarza się wiele wcześniejszych traum mogących dawać poczucie bycia niechcianym mimo,że nie znajduje się rzeczywistych dowodów takiego myślenia.Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą,by nie pogrążać się w nawykowym sposobie rozumienia sytuacji,ale postarać się zobaczyć ją w realnym ,aktualnym świetle.
Pozdrawiam i zachęcam.