Jak opanować napady głodu?

Dzień dobry,jakiś czas już mam problem z napadami głodu. Niedawno bardzo się to nasiliło i nie jestem w stanie tego kontrolować. Ogólnie moja dieta jest zróżnicowana i staram się odżywiać zdrowo ale podczas napadu "głodu" jem ogromne ilości wszystkiego: słodyczy, owoców, mięsa... Szukając rozwiązania problemu umówiłam się do dietetyka ale od czasu rozpoczęcia diety z napadami głodu jest jeszcze gorzej i pojawiły się krwawienia z nosa po 3-4 razy dziennie. Gdzie mogę szukać pomocy?

Witam,

pyta Pani gdzie szukać pomocy - należy udać sie do dietetyka, który oceni obecną dietę a jak z nią będzie wszystko w porządku to powinna Pani skonsultować się z psychoterapeutą. Wszystko bowiem sidzi w naszej głowie...
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ze względu na objawy somatyczne ( krwawienia z nosa ) warto skonsultować swój stan z lekarzem pierwszego kontaktu i wykonać zalecone badania. Być może dieta jest zbyt restrykcyjna ?
Warto również przeanalizować problem od strony psychologicznej - może to efekt zaburzeń odżywiania.

Pozdrawiam serdecznie,

Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl