Jak otworzyć się na pracę z osobami z zaburzeniami intelektualnymi?

Zaczęłam prowadzić terapię grupową i indywidualną dla osób z zaburzeniami intelektualnymi i nie potrafię się otworzyć ani zbliżyć do pacjentów. Nie umiem z nimi rozmawiać i wykonywać z nimi ćwiczeń, bo się przy tym denerwuję, łamie mi się głos, chce mi się płakać i najchętniej zostawiłabym grupę pacjentów w sali, żeby móc wyjść i się wypłakać. Takie zachowania znacznie utrudniają mi funkcjonowanie. Próbowałam własnej terapii, ale źle się kończyły i już nie mogę znaleźć nikogo dla siebie.

Dzień Dobry Pani,

Z pewnością objawy, które się u Pani pojawiają utrudniają funkcjonowanie.
Jest taka zasada, że to czemu się opieramy napiera jeszcze bardziej.
Grupa Pani Pacjentów to Osoby bardzo wymagające Pani uwagi.

Sugerowałabym zmianę podejścia Pani do Pacjentów, i postarać się otworzyć Swoje serce, skoncentrować na potrzebach Pacjentów i pozwolić Sobie na nieporadność.
Jeśli będzie nadal trudność, to myślę, że decyzja o zmianie Grupy byłaby OK.
Namawiałabym Panią na pracę z Psychologiem nad poczuciem własnej wartości.
To mogę poradzić ad hoc online.

Serdeczności,
Irena Mielnik-Madej