Jak pogodzić się z informacją o odmiennej orientacji syna?

Czuję się strasznie, nie chcę już żyć - dowiedziałam się, że mój syn jest gejem i nie potrafię się z tym pogodzić, taki dobry i grzeczny chłopak - co mu do głowy uderzyło? Co prawda jest trochę inny niż wszyscy, bo nie ma jednego oka - kiedy był mały miał usuniętą gałkę oczną i stwierdził, że nikt go nie będzie nigdy chciał i nawet nie będzie nikogo szukał, bo po co, ale to nie znaczy, że musi uciekać przed wszystkim do tak okropnych rzeczy. Ja mam już dosyć, najlepiej jakbym umarła, bo nie potrafię z tym żyć.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Homoseksualizm to trwała preferencja seksualna. Niestety nie da się jej w żaden sposób leczyć, ponieważ nie jest to zaburzenie. Warto natomiast, żeby starła się Pani zrozumieć syna i rozmawiać z nim o jego uczuciach i o tym, co Pani przeżywa.
Może mu Pani powiedzieć, że ta informacja wzbudziła w Pani wiele emocji i że potrzebuje Pani czasu, żeby zaakceptować nowy stan rzeczy. Zachęcam także do skorzystania z pomocy telefonu zaufania Stowarzyszenia Lambda 22 628 52 22. Może Pani także wraz z synem skorzystać  z pomocy psychologa.
Wiadomość o homoseksualizmie syna spowodowała, że ma Pani wiele sprzecznych uczuć. Pomoc psychologa może dać Wam szansę na przezwyciężenie trudności i poprawę wzajemnych relacji.

Pozdrawiam