Jak pogodzić się z matką?

witam ma 20 la i własna rodzinę mój problem polega na tym ze nie wiem co robić zacznijmy od początku nigdy z mama nie miałam dobrych relacji w wieku młodzieńczym popełniłam probe samobójcza przez partnera mamy ona zamiast mnie wspierać wybrała jego mnie odrzuciła strasznie się z tym czułam ale wybaczyłam ale ona znów mnie po roku odepchnęła wybrała własne życie partnera a nie mnie nie wiem co robić czy dać jej druga szanse czy wogole zasługuje

Witam serdecznie, na podstawie Pani wypowiedzi wnioskuję, że przeżywa Pani konflikt wewnętrzny. Z jednej strony chciałaby Pani poprawy relacji z mamą, a z drugiej przeżywa Pani uczucia (uczucie odrzucenia, być może złość, żal, smutek), które sprawiają, że trudno Pani podjąć wysiłek związany z pracą nad poprawą tej relacji. Rozumiem, że taki stan jest wyczerpujący i w związku z tym chcialaby Pani usłyszeć konkretną odpowiedź, na podstawie której mogłaby Pani podjąć decyzję - starać się, czy mówiąc językiem potocznym odpuścić. Kiedy człowiek przeżywa wahania wewnętrzne, często pojawia się pokusa, by sięgnąć po radę do osób z otoczenia, oddać komuś z zewnątrz odpowiedzialność za podjęcie trudnych decyzji. Ale jaką ma Pani gwarancję, że taka porada będzie zgodna z Pani potrzebami i oczekiwaniami? Zachęcam Panią do rozważenia możliwości podjęcia terapii indywidualnej. Można z niej skorzystać nieodpłatnie w każdej poradni zdrowia psychicznego. W trakcie spotkań z psychoterapeutą miałaby Pani możliwość poprzyglądać się własnym uczuciom, "poukładać" wątpliwości, zastanowić się nad tym, czego Pani właściwie teraz potrzebuje. Ma Pani jasno określony problem i cel, to świetny moment na podjęcie współpracy ze spacjalistą. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!:)

Witam!
Na pytanie, czy dać mamie kolejną szansę, będzie Pani musiała odpowiedzieć sobie sama. Ciekawa jestem, czy Pani chce jej dać kolejną szansę? Czego Pani oczekiwałaby po takim pojednaniu z matką? Czy jest możliwe, aby matka dała Pani to, czego Pani potrzebuje? Czy potrafi to zrobić? Co Pani zrobi, jak się będzie czuła, jeżeli matka kolejny raz odrzuci ofiarowaną jej przez Panią szansę?
Mam nadzieję, że powyższe pytania pomogą Pani w podjęciu tej ważnej decyzji. Osobiście uważam, że w życiu lepiej działać, niż żałować, że się czegoś nie zrobiło. Podjęcie jakiejkolwiek decyzji przynosi większy spokój niż ciągłe wahanie i roztrząsanie tej samej kwestii.
Pozdrawiam!

Rozumiem, że potrzebuje Pani mamy i chciałaby być bliżej niej, a mama jakby ciągle te próby odrzuca. To trudne i smutne. Jednak nie zmieni Pani mamy, jeśli ona tego nie chce.
Zamiast więc się zastanawiać, czy mama zasługuje na szanse czy nie , warto pomyśleć, czy Pani chce i potrzebuje dawać jej kolejna szansę. Z jednej strony ma Pani potrzebę bliskości z mamą, z drugiej przez próby bycia bliżej niej wystawia się Pani na zranienie i cierpi. Ważne, by w tym wszystkim patrzyła Pani przez własny pryznmat i to czego bardziej Pani potrzebuje.