Jak pogodzić się z przyjacielem z dzieciństwa?

Tak więc chcę pogodzić się z przyjacielem, ale się boję, wiem że nie mam nic do stracenia, ale czuję się niezręcznie, jeśli się spotkamy to myślę że ciężko będzie mi o tym rozmawiać w cztery oczy, ale bardzo mi na tym zależy i nie wiem co dalej, najprościej byłoby o tym popisać, tylko że to trochę dziecinne rozwiązanie sprawy, bo jednak rozmowa twarzą w twarz to już wyższa oznaka dojrzałości. W tym momencie zależy mi na tym najbardziej, taki jakby jeden z najważniejszych i najcięższych celów.

Mgr Adam Horak Psycholog

Tak, same pisanie do siebie może być trochę dziecinne. Rzeczywiście, nie ma nic bardziej budującego, gdy dwóch "twardzieli' podaje sobie ręce na zgodę w tzw. realu. Cel jest godny zaangażowania. Zanim do tego dojdzie, warto trochę rozeznać się w nastawieniu drugiej strony. Chęć do zgody powinna być wzajemna. Przyjaciel po tak długim czasie może być zaskoczony niespodziewaną zmianą i trochę niedowierzać szczerości Pana pojednawczych intencji. Proszę najpierw spróbować wykonać jakiś konwencjonalny gest, żeby sprawdzić nastawienie drugiej strony, np. wysłać życzenia świąteczne i poczekać na odpowiedź, a potem zadzwonić i na końcu dopiero umówić spotkanie. Myślę, że SMS nie byłby dobrym rozwiązaniem, ale za to warto spróbować wysłać kartkę pocztową (papierową), o ile zna Pan adres. Stare metody czasem są najlepsze.

Witam,
nie mówi Pan jaka była przyczyna nieporozumienia między Panami ani jak dawno to miało miejsce. Skoro nazywa Pan ta osobe przyjacielem, to znaczy, że łączyła Panów jakaś szczególna więź. właśnie ze względu na nią warto sie pogodzić. Jeżeli minęło już trochę czasu i emocje opadły jest prawdopodobne, że przyjaciel też będzie chciał sie pogodzić. Ważne jest wykonanie tego pierwszego gestu. Nie wiem w jakich okolicznościach Panowie się widują. Warto jako pierwszy wyciągnąć rękę, zacząć konwersacje, i szczerze powiedzieć, że chciałby się Pan pogodzić.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl