Jak pomóc bratu narkomanowi?

Witam. Chciałabym prosić o poradę w sprawie brata ( 30) narkomana. Mieszkamy razem w domu rodzinnym z rodzicami w podeszłym wieku. Problem jest od dłuższego czasu, brat wyroki, brak stałej pracy, brak dochodów. Do czasu kiedy nie zaczął być agresywny do współmieszkańców. Nigdzie go do tej pory nie zglaszalismy. Sytuacja niestety zaczęła nas zmuszać do reakcji. Proszę o pomoc. Od czego zacząć? Ja jestem pełnoletnia i chciałabym mu pomóc , a nie zaszkodzić.

Dzień Dobry.
Myślę, że juz w tym momencie Pani mu pomaga. Zainteresowanie i szukanie informacji to ogromne wsparcie i pomoc.
Uważam, że przede wszystkim szczera rozmowa będzie odpowiednia.
Warto też zwrócić uwagę na podjęcie konkretnych działań, które mają doprowadzić do zmiany obecnej sytuacji. Istotne jest również to, żeby rozmowa przebiegała tak, aby brat wiedział, że chce Pani mu pomóc, że troszczy się Pani o niego i że na pewno nie zostanie z tym sam.
Życząc powodzenia,
D.Pysz-Waberski
facebook.com/nadzycie/