Jak pomóc chłopakowi, u którego widzę stany depresyjne?

Witam. Jestem z chlopakiem od okolo 2 lat. Przez pare lat wczesniej chodzilam do lekarzy z problemem depresji. Widze ze u mojego partnera tez pojawiaja sie niepokojace stany. Przez co ja tez sie zle czuje psychicznie. Boje sie ze przez to ze czujemy sie czasami tacy smutni przybici i w sumie bedac w zwiazku czasami jakby osobno. Nie chce zeby u nas pogarszalo w relacji. Co gorsza zebysmy sie rozstali. Bardzo go kocham. Boje sie

Dobry Wieczór Pani,

Mam zbyt mało danych...
Zachęcałabym Panią do rozważenia psychoterapii indywidualnej dla Pani i Pani Chłopaka, by pomóc sobie i relacji partnerskiej.

Serdeczności i powodzenia Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry, jeśli Pani uważa, że Pani chłopak może cierpieć na depresję, to dobrze jest mu zasugerować rozmowę z psychoterapeutą. Pani może mu pomóc w ten sposób, że wysłucha go, zachęci do mówienia o uczuciach, emocjach, udzieli wsparcia emocjonalnego. Pozdrawiam

Proszę Pani,
Sądzę, że kiedy się jest tak młodym 25 lat i ma się partnera a on partnerkę to warto nakręcać się pozytywnie zachwycając się sobą, swoim ciałem, ciałem partnerem, swoim uśmiechem, uśmiechem partnerki, przeczytanymi książkami, obejrzanymi filmami, nawet pogodą chociaż jest zimno. Ale słońce jest bardziej wysoko, a niebo bardziej niebieskie, a za chwilę pojawią się zielone liście na drzewach - to już powinno przynosić radość. Można cieszyć się ze wspólnie wypitej herbaty, ze wspólnie sprzątniętego pokoju, a może wspólnie przygotowanego posiłku - sytuacji i rzeczy, które podnoszą nastrój jest bardzo, bardzo dużo. Trzeba to tylko chcieć zauważyć. Jeżeli sami Państwo sobie nie potraficie radzić skontaktujcie się z psychoterapeutą - on na pewno pomoże. Mając 25 lat trzeba wiedzieć, że życie jest przed nami i będzie takie jakie sobie zaplanujemy. Więc trzeba dużo wspólnie marzyć i nie bać się marzeń.
Pozdrawiam serdecznie,
Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl