Jak pomóc osobie, która myśli o samobójstwie?

Ostatnio mój mąż powiedział mi, że myśli o samobójstwie................. nie wiew dlaczego! Boję się o niego co mam robić Nie chce iść do psychologa.WYDAJE MI SIĘ, ŻE ŻYJEMY DOBRZE

Witam serdecznie,
Przede wszystkim proszę porozmawiać szczerze z mężem - niech Pani spróbuje dowiedzieć się dlaczego takie myśli pojawiły się u Pani męża. Może ma problemy, o których nie chce Pani mówić. Niech Pani okaże mu zrozumienie i wparcie. Poza tym proszę obserwować męża, czy nie występują inne niepokojące objawy, jak na przykład obniżony nastrój, problemy ze snem, zmniejszenie dotychczasowej aktywności. Jeśli tak, to wskazana byłaby konsultacja z psychologiem, gdyż takie symptomy mogą być zwiastunem zaburzenia depresyjnego.
Pozdrawiam

Proszę jeszcze spróbować szczerej rozmowy z mężem. Myśli samobójcze są bardzo niepokojącym sygnałem, jednak z Pani wypowiedzi wynika, że nie bardzo wie Pani, z czym to powiązać. Być może warto będzie wrócić do pomysłu skorzystania z pomocy specjalisty- jeśli będzie to psycholog, sugeruję wspólną wizytę.
Pozdrawiam, Justyna Owczarek- Skoneczna

Witam serdecznie. Czy mąż powiedział dlaczego nachodzą go takie myśli? Rozpatrywanie samobójstwa i pojawienie się takich myśli = niestety może być objawem depresji - tym bardziej iż wydaje sie Pani, żę żyją Państwo dobrze. Proszę pomyśleć czy jest coś, co mogłoby wpłynać niekorzystnie na samopoczucie męża i myśli o śmierci. Dopytać, przeanalizować, spróbować się dowiedzieć. Może to problemy w pracy, których mąż nie chce przynosić do domu?
Oczywiście polecałabym wizytę u psychologa. - może psycholog online - jeśli mąż jest oporny?
Pozdrawiam