Jak pomóc osobie, która wpada w furię?

Witam!Jak pomoc osobie,ktora czesto wpada w furie,szał robiac sobie krzywde cielesna oraz niszczac co ma pod reka?

Czasami brak kontroli impulsu może mieć przyczyny w osobowości, niektórych zaburzeniach, ale także podłoże organicze (medyczne). Sprawa więc wymaga diagnozy. Natomiast sam fakt wyładowywania złości jest dobry. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby osoba to wszystko tłumiła. W skrajnych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia (swojego lub kogoś), należy dzwonić po pogotowie i/lub policję, w celu zawiezienia osoby na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego i dalsze leczenie. Z pytania trudno mi określić jak wielka jest ta krzywda cielesna. Psychoterapia mimo wszystko jest wskazana (być może leczenie farmakologiczne).