Jak pomóc przez Internet osobie zaślepionej gniewem?

Jak pomóc osobie, która jest zaślepiona gniewem i żalem do ojca ? Znamy się przez internet, więc nie mam jak z nią porozmawiać. Najpierw chciała popełnić samobójstwo, lecz długo o tym rozmawialiśmy i na razie tego nie planuje. Teraz chce uciec z domu, żeby zrobić tym nazłość rodzicom, a także zajść w ciążę. Nie chce słuchać żadnych argumentów. Nic do niej nie dociera. Co jej napisać, żeby zrozumiała, że to co chce zrobić w niczym jej nie pomoże i zniszczy sobie przyszłość. ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie wiem, czy ta osoba ma motywację do tego, aby skorzystać z pomocy specjalisty, aby poradzić sobie z negatywnymi emocjami - jeśli nie, to proszę spróbować ją do tego przekonać. Proszę również tłumaczyć jej, że zemsta tylko pozornie da jej ukojenie. Że planowanie zemsty daje jej jedynie złudne poczucie kontroli nad życiem, a tak naprawdę niszczy ją i wpędza w rolę ofiary, z której trudno będzie jej się wydostać. Proszę jej także mówić to, co do tej pory - że najlepszym rozwiązaniem jest skupienie myśli na sobie i na swojej przyszłości, a nie na żalu do ojca.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Mam zbyt mało danych...

Z mojej strony, proszę przyjąć ode mnie wyrazy podziękowania, za zainteresowanie, zaangażowanie i chęć pomocy...

Proszę zachęcić Panią poznana w Internecie, do podjęcia terapii, która pomogłaby w dotarciu do przyczyny symptomów, by móc w ten sposób pomóc sobie i uzdrowić siebie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej