Jak poprawnie stworzyć relację z kobietą?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć co mogę i mam zrobić. Otóż mój "problem " polega na tym że kila razy niszczyłem relację z dziewczyną( nie jesteśmy ze sobą ale zawsze było bardzo blisko oficjalnego związku) Po problemach zawsze na jakiś czas znikałem i po czasie się odzywałem . ROzmawialiśmy zawsze swobodnie i normalnie. Teraz kiedy pojawił się problem i znowu siępopsuło postanowiłem nie uciekać. Problem pojawia sie ponieważ nie umiem swobodnie sobie z nią rozmawiać. Zawsze walne jakiś monolog bo myślę że tak jest miło i będzie dobrze... przez co nasza relacja staje się coraz zimniejsza . Co moge zrobić żeby spróbować to zmienić ?

Witam serdecznie,
podobne problemy często są częścią utrwalonych lęków relacyjnych z osobami ważnymi w przeszłości,tak więc miejscem ich przepracowania powinien być gabinet psychoterapeuty,gdzie Pana przezycia i doświadczenia zostają poddane "oglądowi"oraz ponownemu przepracowaniu w sposób umozliwiający zmianę w aktualnym funkcjonowaniu.Inaczej jest ryzyko,że niekorzystne doświadczenia z przeszłości będą mimowolnie powielane w dalszym życiu i będą powodem fałszywych przekonań i nastawień wobec wszystkich najistotniejszych związków obecnych mimo,że nie mają z nimi żadnych powiązań.
Zachęcam więc do pracy nad "readaptacją"pod kierunkiem fachowca.
Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry, warto pomyśleć o konsultacji u psychologa. Widać że boi się Pan bliskości , bo rozumiem że im jest relacja bliższa tym problem się nasila, kiedy ją Pan rozluźni (znikając ) zaczyna Pan czuć się bardziej swobodnie. Proszę skoncentrować się na tym skąd bierze się u Pana narastająca nieśmiałość. Warto pamiętać o tym, że nie zawsze musimy ze sobą rozmawiać, czasami samo bycie razem jest już wystarczająco przyjemne, a jednak bardzo się Pan skupia na tym że musi Pan rozmawiać z dziewczyną(pewnie stądbiora się Pana monologi). Proszę pomyśleć teżo tym, czy nie warto podzielić się z partnerką swoim problemem. Być może to pozwoli się Panu rozluźnić a zarazem zbliżyć do niej. Może wspólna rozmowa, wsparcie z jej strony, większe zaangażowanie również będzie bardzo pomocne. Jednak wszystkie te wskazówki mogą być niewystarczające jeśli nie zrozumie Pan skąd ten problem się bierze. Dlatego proszę przemyśleć możliwość konsultacji u psychologa w gabinecie. W innej sytuacji może Pan powielać swoje zachowania i tracić wiele wartościowych relacji.
Pozdrawiam A. Pacia