Jak poradzi sobie z odrzuceniem osoby ukochanej?

Witam. Spotykalam sie z chłopakiem nie bylismy w zwiazku jednak minelo to ponad 3 lata spotykaliśmy się na stopie kolezenskiej. Jednak ja poczulam że go kocham robilam wszystko a on nic nie czuje nie kocha. Kochalismy się kilka razy i. Najwidoczniej nie zblizylo go w dodatku powiedzial że podobalo mu się po chwili że to ja go namowilam a on glupi bo się zgodzil,mowil ze od poczatku mowil że nie bedziey razem i tego kurczowo się trzymal. Był zazdrosny o mojego kumpla gdzie twierdzil że jestem ja o niego ze ten moj kolega jest zazdrosny. Wkoncu powiedzial że nie szuka milosci niczego pojakims czasie napisal że poznal kogos i musze to uszanowac i pogodzic się z tym bardzo go kocham. Później spotykajac się ostatni raz powtorzyl że nie kocha a cola mam do niego ze on jest pewny tego że ja go kocham i co ja sadze o tym wszystkim widzac mnie udaje że nie widzi co robic

Witam,

nieodwzajemniona miłość jest, to przeżycie przykre, bolesne, często osoby cierpiące z powodu lęku przed odrzuceniem zakochują się w obiektach realnie niedostępnych, paradoksalnie następuje odrzucenie jako samo spełniające się proroctwo. Potrzeba odrzucenia jest tak silna, że nakręca cały mechanizm, potwierdzając niskie poczucie własnej wartości, brak akceptacji, potęguje się poczucie frustracji, złość, smutek.

"Jeśli coś kochasz, puść to wolno. Kiedy do Ciebie wróci, jest Twoje. Jeśli nie, nigdy Twoje nie było.
Antoine de Saint-Exupéry (z książki Mały Książę)".

Pani zalecałabym psychoterapię jako formę pomocy, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią Serdecznie,

Nie pozostaje Pani nic innego, jak uszanować decyzję Osoby ukochanej.

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa z psychologiem, by mogła Pani
przepracować trudne doświadczenie.

Życzę Pani nowej i tylko wartościowej miłości,
irena.mielnik.madej@gmail.com